Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Délka představení 95 minut

R. U. R.

27.01.2016 v 10.00 hodinDivadelní sálpro 2. stupeň ZŠ
Autorská divadelní adaptace slavného science fiction Karla Čapka, které obletělo svět.
Autor: Karel Čapek, Vladislav Kracík
Divadlo: Divadlo Tramtarie, Olomouc
Rossumovi univerzální roboti – R. U. R.  Proslulé drama o neodvratném konci jedné civilizace, té naší… Zkušený autorský tým režiséra Vladislava Kracíka a dramaturgyně Lenky Jorníčkové si
po úspěšné Válce s mloky zvolil již podruhé za předlohu dílo Karla Čapka, na které tentokrát nahlíží prizmatem žánru antiutopie a filmů s robotickou tematikou.

Autorský tým kolem režiséra Vladislava Kracíka se již několik let specializuje na autorské adaptace významných děl české i světové literatury. Samotné inscenace se vyznačují moderním přístupem ke klasickým látkám a snahou o současný divadelní jazyk, který ovšem nejde proti obsahovým i formálním kvalitám předloh, nýbrž se je naopak snaží vystihnout a ukázat v kontextu současné společnosti.
Přestože je Čapkovo R.U.R. žánrově drama, můžeme inscenaci Divadla Tramtarie dle způsobu zpracování předlohy označit jako autorskou adaptaci příběhu tohoto slavného textu.
(šlf)   

 
Hrají: Miroslav Černý j.h., Barbora Šebestíková, Marek Zahradníček, Václav Stojan, Paulína Labudová j.h., Petra Konvičková, Zdeněk Svobodník j.h., Dáša Rybářová a Jan Konopčík Dramaturgie: Lenka Jorníčková Scénická hudba: Martin Peřina
Režie: Vladislav Kracík
Vstupné: 80 Kč včetně šatny, pedagogický doprovod zdarma