Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Délka představení 120 minut včetně přestávky

Ondráš a Juráš

17.3.2016Divadelní sálpro 2. stupeň ZŠ
Představení se pro malý počet zájemnců neuskuteční.

Autor: Michal Sopuch a kol. (na motivy legendy)
Divadlo: Divadlo Polárka, Brno
Kdo by neznal legendárního zbojníka Ondráše, pána Lysé hory, zastánce poddaných proti nenáviděné vrchnosti. Desítky, ba stovky legend vytvořily za dobu, která uplynula od jeho smrti, nad touto postavou pláštík mlhy, ve které se jen stěží dá rozpoznat, co byla skutečnost a co pouze výmysl pozdější doby.

Ondrášovy zbojnické skutky, ve kterých podle pověstí bohatým bral a chudým dával, nepostrádají sice reálný základ, ale historická pravda je zřejmě jiná. Chcete vědět, jestli byl Ondráš opravdový hrdina anebo jen kriminální živel? A co jeho přátelství s Jurášem? Přijďte se podívat na nové, muzikálové představení brněnského divadla.

Na mladé publikum jistě zapůsobí mimo jiné i částečně recesistické zpracování, dále pak kombinace krojů s moderním oblečením. Bílá košile, těsné šedé kalhoty s pokovovaným páskem a tenisky zvýrazňovaly projev zbojnické revolty. Banda takto oděných zbojníků s valaškami v rukou a s klobouky na hlavách rapujících a breakujících po jevišti určitě vyvolají v publiku smích a potlesk.
(šlf)
Hrají: Ondřej Biravský, Lukáš Daňhel, Martina Macková, Tomáš Sukup, Jana Hvozdenská, Václav Vítek, Alžběta Hofericová, Alfred Texel, Jiří Skovajsa, Vít Hary Karlas, Leoš Peteráč, Jan Cimr, Jakub Cír, Jitka Janceková a Jan Uhřík; Hudba: Leoš Peteráč; Výprava: Lucie Labajová
Režie: Michal Sopuch