Logo
 
 
Informace o akci
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

Kompletní nabídka pro II. stupeň ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií

sezona 2018 / 2019
Zveme Vás na Cestu kolem světa, na oblíbené Naivní divadlo Liberec, strhující taneční smršť a nejlepší českou pantomimu.
Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy       
Cesta kolem světa za 80 dní                                         
GOSSIP                                                                             
SÓLO                                                                                 


CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ        15. listopadu 2018
Nezávislá divadelní scéna SemTamFór
Autor: Jules Verne, dramatizace: Pavel Kohout, režie: Jan Julínek
     
Starší a mladší muž se náhodně setkávají při legendárním startu Nadarova balónu v Paříži v roce 1871. Jsou to Jules Verne, který v té době ještě nenapsal svou slavnou knihu, a soudobý čtenář, který ji zná nazpaměť. Spisovatel si začíná příběh vymýšlet, zatímco znalý čtenář jej ve svých komentářích konfrontuje s poznatky 20. století. Verne vstupuje do děje, aby osobně hrál svého hrdinu Philease Fogga, druhý mu sekunduje coby věrný sluha Passepar teut. Beze změny se při tom odehrává příběh slavné sázky, zda lze za osmdesát dní objet zeměkouli. K úspěchu této hry přispěla myšlenka, že lze zbývajících sedmdesát rolí, stejně jako početný kompars, odehrát s hrstkou herců. Boj Philease Fogga s časem už dnes sotva vzbudí napětí,  na scéně však s napětím sledujeme působivý „zápas" malého souboru se záplavou rolí a scénických proměn.
Délka představení:  75-80 minut

ŘEKL BYCH NĚJAKEJ VTIP A PAK BYCH UMŘEL SMÍCHY        21. března 2019
Naivní divadlo Liberec
Autor: Šimon Olivětín, režie: Michaela Homolová


Inscenace vznikla na základě rozsáhlé sociologické analýzy dnešních „dvanácti-čtrnáctiletých“. Je o nich a pro ně. Pohybuje se na rozhraní světa dětského a dospělého; světa reálného, literárního i virtuálního; mezi fan fiction, role-playing games a hrozně dlouhou prázdnou černou školní chodbou. V komedii pátrá skupina dospělých po svých ztracených dětech. Na kloub útěku svých ratolestí se snaží přijít v poradně u psychologa, který s jejich dětmi před časem absolvoval vědecký výzkum. Brzy se ukáže, že stopy vedou skrze obrazovky počítačů ze světa reálného do světa virtuálního!
Původní hru napsal přímo pro Naivní divadlo Šimon Olivětín, vlastním jménem René Levínský. Uznávaný český dramatik (a zároveň teoretický fyzik), jehož hry s úspěchem hrají věhlasná divadla (včetně Národního divadla v Praze).
Délka představení: 60 minut               
   
GOSSIP          18. října 2018
Lenka Vagnerová & company
       
Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby. Oceňované taneční inscenace GOSSIP světově proslulé choreografky Lenky Vagnerové sklízí úspěch na všech divadelních scénách. „Je strhující taneční smrští, která působí závrať jako jízda na horské dráze. … Vytváří obrazy tak imaginativní, že můžeme mít pocit, jako bychom seděli v kině s 3D brýlemi na očích. Ovšem s tou výhodou, že se na nás přitom přelévá energie živých tanečníků,“ píše kritička Karolina Plicková na webových stránkách Svět a divadlo.
Délka představení:  65 minut. Představení nabízíme také divadelním předplatitelům.


SÓLO          duben 2019

Je vhodné pro diváky od 10 do 100 let. Scénka Týýýjóóó je jako vystřižená ze života TEENEGERŮ. Sólo je famózní, zábavná a divukrásná podívaná. Je pásmem několika ukázek různých druhů pantomim, od debaureovské (klasické) k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jedinečným způsobem DÁ žákům cenný i přínosný ZÁŽITEK a rozšíří o nové pohledy na UMĚNÍ, jeho historii i současnost. Úžasná volba skladeb, talent, dřina, nápady Radima Vizváryho jsou nesmírně obdivuhodné a pro mnohé žáky (nejen ty - milující tanec, pohyb a sport) mohou být určitě MOTIVUJÍCÍ. Něžní, malí, smutní, osamoceni i silní, sebevědomí, šťastní, velcí, jsme toreadory, puberťáky, dětmi, rodiči, nevěstami, motorkáři, herci, jsme Davidové a Goliáši – o nás všech je Sólo jednoho z NEJLEPŠÍCH A SVĚTOVĚ UZNÁVANÝCH performerů a pedagogů, které byste si neměli nechat ujít!

Krátký trailer nevystihuje zcela genialitu Vizváryho Sóla. S čímž určitě budou souhlasit naši předplatitelé, kteří měli možnost zhlédnout toto představení v roce 2017. Jsme přesvědčeni o tom, že vaši žáci a studenti nebudou tleskat v sedě!
   
Délka představení: 80 minutObjednávkový formulář, nabídkový list a organizační informace naleznete v příloze (pravý sloupec této stránky).

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na viděnou na některém z nabízených představení či při jiných příležitostech.