Logo
 
 
Informace o akci
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

Kompletní nabídka pro střední školy a 9. ročníky ZŠ

sezona 2018 / 2019
Vojta Dyk v roli Theodora Mundstocka zazpívá židovské písně. Z Radima Vizváryho se stane toreádor, motorkář, nevěsta, David a Goliáš i "puberťák". Taneční company Lenky Vágnerové nám ukáže, jako mocné je slovo.
Pan Theodor Mundstock      (Studio Hrdinů, Praha)
GOSSIP                                  (Lenka Vagnerova a company)
SÓLO                                      (Radim Vizváry)PAN THEODOR MUNDSTOCK          listopad 2018
Studio Hrdinů, Praha
Autor: Ladislav Fuks, režie: Miloš Horanský
 
Hrají: Vojtěch Dyk, Gabriela Míčová, Dana Poláková

Autorské uchopení slavného románu Ladislava Fukse vypráví o osudu pražského Žida. Režisér Miloš Horanský charakterizuje svou inscenaci jako „hru o hovorech i zápasech s Bohem a s láskou.“ Jeho Theo Mundstock v podání Vojtěcha Dyka ale není zlomený člověk, je vřelý, pevný a citlivý – všechno ovšem drceno dobou holocaustu. Směr lágr. Vojtěch Dyk herecky zcela splývá s postavou pronásledované bytosti, dodává jí vnitřní sílu i citovost. Nejpůsobivější je jeho interpretace židovských písní.

Z diváckých ohlasů:
„Pan Theodor Mundstock do profilu Studia Hrdinů skvěle zapadá a je to nakonec v nejlepším slova smyslu znepokojující inscenace, která díky několika skutečně silným momentům stojí za vidění.“ Marie Reslová, Hospodářské noviny.
„Příjemně podmanivá, pohybová, hudební, choreograficky nápaditá hra, ve které Vojtěch Dyk bezesporu vyniká.“ Lukáš Holubec, portál i-divadlo.cz
Délka představení: 90 minut. Představení nabízíme také divadelním předplatitelům.GOSSIP          18. ledna 2019
Lenka Vagnerová & company  (La Fabrika)
       
Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby. Oceňované taneční inscenace GOSSIP světově proslulé choreografky Lenky Vagnerové sklízí úspěch na všech divadelních scénách. „Je strhující taneční smrští, která působí závrať jako jízda na horské dráze. … Vytváří obrazy tak imaginativní, že můžeme mít pocit, jako bychom seděli v kině s 3D brýlemi na očích. Ovšem s tou výhodou, že se na nás přitom přelévá energie živých tanečníků,“ píše kritička Karolina Plicková na webových stránkách Svět a divadlo.
Délka představení:  75 minut. Představení nabízíme také divadelním předplatitelům.SÓLO          duben 2019
Radim Vizváry – nejlepší český mim, celosvětově uznávaný performer a pedagog, autor originálních námětů, nápaditý choreograf, držitel Ceny Thálie

Pásmo kratičkých scének (Toreador, Týýýjóóó, David a Goliáš, Houslista, Pierot a další) je best of průřezem tvorby Radima Vizváryho a především zároveň také ukázkou vývoje pantomimy a jejich stylů. Od klasické deburauvské, přes klauniádu, bílou pantomimu k fyzicky náročnému tanci s prvky butó. Nemusíte se obávat, že budete tápat, co mim představuje. Pohybová virtuozita Radima Vizváryho vás beze slova dokáže rozesmát, rozplakat a určitě nadchnout. Zkrátka uvidíte, stejně jako loni naši divadelní předplatitelé, co dnes znamená pantomima.
Délka představení: 80 minut


Objednávkový formulář, nabídkový list a organizační informace naleznete v příloze (pravý sloupec této stránky).

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na viděnou na některém z nabízených představení či při jiných příležitostech.