Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Společenský sál
Kontakt Veronika Szkanderová Hodinková
558 387 161
agentura@trisia.cz
Délka představení 90 minut bez přestávky

Nenech se ovládnout (Gipsy)

23. - 26. dubna 2018Společenský sálPro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Radoslav „GIPSY“ Banga se již podruhé s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu. Volně navazující program „Nenech se ovládnout!“ se věnuje tématům, která v současné době (nejen) na děti útočí ze všech stran.
Celkem se uskuteční 8 besed, které proběhnou ve společenském sále TRISIA, na Střední odborné škole Třineckých železáren, v Jablunkově na městském úřadě v kinosále a na základní škole v Bystřici.

První část Chtěj víc než peníze! pomáhá dětem a dospívajícím nastavit smysluplný hodnotový žebříček. Vysvětluje důležitost vzdělání a výběru povolání a varuje před zadlužováním a kriminalitou.
Druhá část Technika je fajn, ale… se věnuje problému nadužívání techniky (pc, internet, Facebook), vysvětluje klady i zápory, inspiruje také k jiným způsobům využívání volného času a přispívá k osvojení bezpečnostních pravidel i prevenci závislosti, gamblingu a kyberšikany.

Projekt nabízí nejen možnosti řešení krizových situací, ale zejména radí, jak se jim pokud možno vyhnout. Je pro děti a dospívající silně motivační. Inspiruje je k tomu, aby si kladly pozitivní cíle, nenechaly se zastavit zdánlivými překážkami a šly vytrvale za svými sny. V programu zazní autorské písně, které svým obsahem umocňují atmosféru a doplňují vyprávění k jednotlivým tématům.

Radoslav Banga, známý také pod pseudonymem Gipsy, je rapper, hudebník, zpěvák a textař romského původu. Přestože dostal do vínku nálepku „nepřizpůsobivé menšiny“, sociálně slabší podmínky a drobnější tělesný vzrůst, nezabránilo mu to, aby zúročil svůj talent. Naopak se tyto zdánlivé handicapy staly hnacím motorem v jeho úsilí něco dokázat. Se svou skupinou Gipsy.cz vystoupil již téměř ve čtyřiceti zemích světa (kromě ČR také v Německu, Anglii, Švýcarsku, Belgii, ale např. i Koreji, Číně, Austrálii nebo Alžírsku). Získal několik tuzemských i mezinárodních prestižních ocenění a v roce 2007 se stal ambasadorem kampaně EU Evropského roku rovných příležitostí.

Učitelé mají k dispozici také pracovní listy, které mohou využít částečně před a zejména po absolvování programu. Ke stažení naleznete v pravé příloze.

Odkaz:
http://kdyzchcestaktodokazes.cz/
Vstupné: 85 Kč včetně šatny, pedagogický doprovod zdarma