Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz
Délka představení 80 minut

Sólo

19. 3. 2019 v 10.00 hodinDivadelní sál6.- 9. ročník ZŠ a střední školy
Týýjóó. Příběh pantomimy od J. G. Debureaua po současné pohybové divadlo. Strhující one-man show světově uznávaného umělce i pedagoga.
Autor: Radim Vizváry
Divadlo: Mime Prague
Radim Vizváry patří mezi nejvýraznější osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Je držitelem Ceny Thálie 2016, roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia. Zabývá se pantomimou v celé její šíři. Prakticky i jako teoretik. To všechno, co o nonverbálním divadle ví, mu ale nebrání, aby byl spontánní komediant. Pantomima je technicky mimořádně obtížný obor, a zejména pokud se v jednom představení vystřídají téměř všechny žánry a styly. Radim Vizváry je všechny dokonale umí. Na představení Sólo s nekonečným množstvím režijních nápadů se diváci baví, ale jsou i nečekaně emocionálně zasaženi (i díky úžasnému výběru hudby). Přijďte se s žáky a studenty podívat na Toreadora, Davida a Goliáše, Pierota, Nevěstu, odcházet budete s úsměvem na tvářích a řeknete si "Týýjóó".

Vidět Radima Vizváryho a jeho představení bude pro žáky obohacujícím, možná až motivačním zážitkem. Poznají, co všechno může dokázat člověk svým talentem a dřinou, v jakých mnohých oborech patří Češi ke světové špičce. Budete-li mít zájem, zajistíme besedu.
 


(Ol)