Scény z manželského života
Předplatné Divadelní PODZIM 2023

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

6. 11. 2023 v 19.00 hodin

KDE

Divadelní sál

CHCI VSTUPENKY

Divadelní podzim 23
BENEFIT TŽ-MS

Ti, co spolu prožijí život, jsou svázáni poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizincem. Od okouzlení až po brutální rvačku – jeden z nejupřímněji popsaných milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby předvádí všechny polohy milostného vztahu.

Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne představují dokonalý manželský pár se skvělou minulostí a nadějnou budoucností. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství znamená vzdalování se a opětovné bouřlivé setkávání, nedokážou žít spolu ani bez sebe, tajně se schází jako milenci...

V roce 1972 natočil slavný švédský režisér Ingmar Bergman film o rozporuplném vztahu muže a ženy v manželství a učinil tak s překvapivou pravdivostí a otevřeností. Scénář napsal pro herečku Liv Ullmannovou po odeznění jejich hlubokého vztahu. Jejím filmovým partnerem byl Bergmanův dvorní herec Erland Josephson. Následkem uvedení Scén ve Švédské televizi citelně stoupla rozvodovost švédského obyvatelstva. I ti, kdo dlouho čekali a váhali, se po jejich zhlédnutí konečně „rozhoupali“ a rozhodli se řešit svou situaci. Režiséra, který je k tomu inspiroval, si ovšem mnozí diváci spletli s manželskou poradnou: volali mu a chtěli se s ním radit o svých soukromých problémech, takže mu nakonec nezbylo než nechat si změnit telefonní číslo.

Představení je součástí předplatitelského balíčku Divadelní PODZIM 2023

Ceník předplatného zde.


Sdružené události

Ingmar Bergman
Agentura Harlekýn
https://www.harlekyn.cz/
Michaela Badinková, Michal Dlouhý, Kamil Halbich / Vasil Fridrich, Barbara Lukešová / Lenka Zbranková, (hlas ze záznamu Simona Stašová)
Vladimír Strnisko
110 minut + přestávka
Parkování na náměstí Svobody
Jolana Heczková
+420 720 999 089
kultura@trisia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miroslav Donutil: Na kus řeči

2. 12. 2023 v 19.00 hodin

Balada dla bandyty

5. 12. 2023 v 19.00 hodin

Začínáme končit

6. 12. 2023 v 19.00 hodin

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA