Logo
 
 
Informace o akci

Kriminalistika ve fotografii

15. 1. 2015 - 26. 4. 2015 od 09.00 do 17.00 hodinVýstavní síň u Makety TŽ
Výběr ze 125 fotografií od 26 autorů, kteří zaslali svá díla do soutěže, kterou vyhlásil Kriminalistický ústav Praha.
Výstava představuje autory fotografií, kterými jsou policisté a občanští zaměstnanci Policie ČR. Fotografie přibližují svět kriminalistiky očima policistů - fotografů profesionálů či amatérů. Návštěvníci zde mohou spatřit snímky zajištěných stop pořízených na skutečných místech trestných činů i snímky naaranžované, kdy se autor reálným místem činu pouze inspiroval.
K vidění jsou zajímavé umělecké fotografie zachycující pomůcky, prostředky či práci kriminalistických techniků (např. koláže daktyloskopických štětců, makrofotografie magnetických prášků, hmyzu, který pomáhá forenzním entomologům při určování doby úmrtí člověka, zviditelňování daktyloskopických stop na předmětech nebo snímání otisků prstů za účelem identifikace v rámci trestního řízení). Dále fotografie z odvětví balistiky, mechanoskopie, chemie či práce kriminalistického technika na místě činu.
Nejvíce autorů a rovněž i vítězka do soutěže zaslala fotografii zachycující zviditelněné daktyloskopické stopy, respektive obrace papilárních linií.

Pět nejlepších fotografií bylo vydraženo ve prospěch Nadace policistů a hasičů.