Logo
 
 
Informace o akci

Radek Pilař dětem

17. 4. 2015 - 15. 7. 2015 od 09.00 do 17.00 hodinGalerie Na schodech
V třineckém muzeu čeká na vás Večerníček a Rumcajs s rodinou. V Galerii Na schodech představí své práce, významný český ilustrátor, malíř, grafik, animátor, ale také režisér Radek Pilař, narozen 23.4. 1931. Vdechnul život nejznámější a nejdéle působící postavičce na českých televizních obrazovkách – Večerníčku, který letos slaví padesát let.
Pilař za celý život získal řadu ocenění, mezi ta nejcennější patří i Cena za animované filmy udělená v Mexiku. Vystudoval Akademii výtvarného umění v Praze u pana profesora Vlastimila Rady. Později spolupracoval s hudebním divadlem Semafor, se Státním nakladatelstvím dětské knihy, Československou televizí i Krátkým filmem.
Založil obor animované tvorby.  V roce 1993 se náhle, předčasně uzavřela jeho životní pouť, zanechal ale po sobě nesmazatelnou, stále živou stopu a v srdcích malých i velkých diváků žije dál svým výtvarným, animovaným dílem a jeho Rumcajs s Mankou a Cipískem přináší radost a pohodu stále novým generacím dětských diváků.
Výstava „Radek Pilař – dětem“, prezentuje více než 200 produkcí. Naším hlavním cílem  je představit tvorbu Radka Pilaře hravou formou. Interaktivní podstata celé instalace se pokouší návštěvníky aktivně zapojit a nabízí jim možnost se kreativně realizovat přímo v prostorách galerie. Práce pana Pilaře jsou vystaveny tak, aby děti nejen pobavily, ale zároveň inspirovaly. V dnešní době je slovo interaktivní velmi populární, autor se však o tento přesah svých expozic snažil již od sedmdesátých let, což bylo svým způsobem převratné. Z duše nenáviděl cedulky typu: Nesahat. Proto by byl určitě nadšen pojetím tohoto projektu, který spočívá právě v tom, že si děti mohou vše vyzkoušet a pohrát si.