Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Malá výstavní síň
Ve spolupráci s MUZEUM CHEB, p. o. Karlovarského kraje

LOUTKA a její příběh

4. 8. - 16. 10. 2016Malá výstavní síňHistorie loutkového divadla
Muzeum navštíví Spejbl s Hurvínkem a jejich loutkoví kamarádi.
Výstava seznámí návštěvníky s historií loutkového divadla v Čechách od 18. století až po současnost. Důraz byl kladen na západočeskou loutkovou scénu, která má nejen v Plzni, ale i v Chebu dlouholetou tradici. Již v roce 1950 se na Chebsku etablovala stálá loutková scéna, od roku 1952 Městská loutková scéna, jejíž činnost vrcholila na přelomu 50. a 60. let.
V roce 1960 do Chebu natrvalo přesídlil ze Svatavy u Sokolova loutkář a řezbář Augustin Nosek, tvůrce legendárního Hurvínka, který s Městskou loutkovou scénou úzce spolupracoval a vytvářel pro ni loutky (Spejbla a Hurvínka, tzv. skákající žábu nebo Hmyzí kapelu pro hru Hurvínek mezi broučky). Návštěvníci výstavy budou mít možnost zhlédnout vzácné druhé kopie loutek Spejbla a Hurvínka.
V letošním roce slaví Hurvínek narozeniny. Přesně 2. května, uběhlo neuvěřitelných 90 let od chvíle, kdy se postava Hurvínka objevila na jevišti po boku Spejbla.
Expozice nabízí k zhlédnutí 60 loutek. Například Ferdu Mravence s Beruškou a Broukem Pytlíkem, Kašpárka, zvířátka, Medvídka Pú a pohádkové loutkové postavičky.
Vstupné: děti - 16 Kč, studenti, důchodci - 18 Kč, dospělí - 28 Kč, rodinné - 38 Kč