Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Galerie Na schodech

Krása v cínovém šperku

4.8. – 27.9. 2016Galerie Na schodechRomana Míková
Výtvarnice – šperkařka se narodila v Praze a většinu dětství prožila v jižních Čechách, nyní žije a tvoří ve Slapech nad Vltavou. Odtud pochází její hluboká úcta a láska k přírodě. Z cínu autorka nejraději vyrábí draky. Šperkařka tvořící pod značkou Veverkal nám prozradila jestli nosí své výrobky, co nejraději vyrábí a jaký má vztah ke kamenům.
„Ano, nosím své šperky, stejně jako šperky od jiných cínařek. Mám ráda výrazné, velké náhrdelníky, náramky i prsteny s minerály, které jsou pro mě nejen ozdobou, ale i amuletem pro štěstí. Kameny mi dodávají energii a cítím se s nimi velmi dobře. Vítězí u mě zelené průsvitné kameny, jako prehnit, olivín, serpentin, z modrých akvamarín a celestin. Nejraději mám ale křišťály pro jejich čistou a jemnou krásu. Připomínají mi vodu, bez které by nebyl život. Těším se také z nových kamenů, které zrovna dorazily. Stále a znovu mě nepřestává fascinovat, jaká umělecká díla dokáže příroda vytvořit.
Šperk  - který nejraději vyrábím, asi by to byl drak. Moji tvorbu hodně ovlivňuje fantasy svět a draci jsou mé nejoblíbenější téma. Fascinují mě svojí silou a velikostí a zároveň klidem, který z nich vyzařuje. Nejraději bych vyrobila draka v životní velikosti. To ovšem není možné, tak alespoň často a moc ráda tvořím šperky s touto tématikou.

Autorská prodejní výstava.
Vstupné: děti - 16 Kč, studenti, důchodci - 18 Kč, dospělí - 28 Kč, rodinné - 38 Kč