Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Malá výstavní síň

KRÁSA ČESKÉHO PARFÉMOVANÉHO SKLA A POKLADY ZE STARÝCH ŠPERKOVNIC

24. 8. 2018 - 24. 10. 2018 od 09.00 do 17.00 hodinMalá výstavní síňVýstava je zapůjčena ze soukromé sbírky Hany Štolové ze Stříbra
Výstava, která nese poselství ukázat krásu českého parfémového a bižuterního skla.
Sběratelka parfémového skla Hana Štolová ze Stříbra vystavuje v třineckém muzeu, kde je zájemci budou moci vidět po celé dva měsíce.      
Hlavními Exponáty  je české parfémové sklo, doplněno dekoracemi staré české bižuterie a flakónů z období 1860 až 1960. V nevšední expozici mohou návštěvníci vidět skleněné obaly parfémů z našich českých skláren.
Poklady ze starých šperkovnic, jak se část výstavy jmenuje, seznámí návštěvníky s různými druhy korálků a s tím, co se z nich dělalo. Půjde také o ukázku černé bižuterie, která se u nás dělala do roku 1945, šperky z benátské mozaiky, obrovské množství různých broží, náhrdelníků, štrasových šperků. Jako bonbónek  tu najdou návštěvníci korálkové kabelky, úžasné jablonecké knoflíky, ale třeba i staré secesní manikúry.
Výstava nese poselství předvést hlavně mladým lidem krásu českého parfémového a bižuterního skla. Ukázat na fortelnost práce mistrů, kteří tyto věci dokázali s láskou a umem vytvořit. V neposlední řadě chce paní Hana svými výstavami vyvolat v lidech vzpomínky pohledem na krásné věci, které zdobily toaletní stolky našich maminek a babiček.
Vstupné: dospělý 35,- Kč, studenti a důchodci 20,- Kč, děti 16,- Kč a rodinné vstupné 55,- Kč