Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Délka představení 90 minut s přestávkou

Miroslav Donutil

23. 6. 2015 v 19.00 hodinDivadelní sálCestou necestou
Cestou necestou - pořad plný nových historek o cestování, kamarádech a rybaření proložený písničkami z CD "Písničky, které mám rád" /Já znám kout, Já se vrátím, Mississipi, Pramínek vlasů, a.j./
Miroslav Donutil je jeden z nejvýraznějších českých herců, vystudoval herectví na brněnské JAMU. Během studií hostoval na scéně brněnského divadla Husa na provázku a po absolutoriu tam také nastoupil do svého prvního angažmá. Zásadní zlom v jeho kariéře nastává roku 1990, kdy se stal členem činohry pražského Národního divadla. Prakticky okamžitě se stává jednou z největších hvězd souboru a současně televizí i filmem velmi vytěžovaným hercem.
Nezapomenutelné jsou jeho herecké kreace v komediích Tankový prapor, Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Hotýlek v srdci Evropy, Pasti, pasti, pastičky, Pelíšky nebo Román pro ženy. Stejně suverénně si ovšem počíná i ve vážných (Pevnost, Lea, Želary) a tragikomicky laděných rolích (Fany, Nuda v Brně).
Za svůj výkon ve filmu Pasti, pasti, pastičky získal Českého lva a za roli Miroslava Norbachera ve filmu režiséra Vladimíra Morávka Nuda v Brně (2003) byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.
V prodeji od: 6. 3. 2015
Vstupné: 350, 300, 250 Kč
SPONZOŘI