Pavel Šporcl: Vánoce na modrých houslích
Celosezonní předplatné 2024/2025

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

9. 12. 2024 v 18.00 hodin

KDE

Divadelní sál

CHCI VSTUPENKY

CHCI PŘEDPLATNÉ

Koncertní celosezonní předplatné 2024/2025
BENEFIT TŽ-MS

Unikátní vánoční program s úpravou pro komorní orchestr navazuje na úspěšné umělcovo album Christmas on the Blue Violin, které natočil s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang-Lessingem.

Jedinečný program ve speciálních aranžích pro modré housle Pavla Šporcla oslavuje příchod nadcházejících vánočních svátků  a lahodí posluchačům v čase adventním, a to nejen svojí dramaturgií, ale i scénou a doprovodnými efekty. Umělce doprovodí Janáčkův komorní orchestr a hostem večera bude herečka a zpěvačka Bára Kodetová, která společně s Pavel Šporclem přednese drobné skladby Johanna Sebastiana Bacha s novými českými texty od Šárky Krejčí a Pavla Vrby.

V první části svátečně laděného večera zazní oblíbený Pachelbelův Kánon a známé věty z barokních koncertů pro housle, smyčce a basso continuo i kompletní provedení Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho. Jiskřivou hudbu barokních mistrů ve druhé polovině večera vystřídá ryze vánoční program sestavený z nejznámějších vánočních melodií, písní a koled z celého světa včetně Modlitby, vlastní kompozice Pavla Šporcla. Vánoční hudbu posluchači vyslechnou ve speciálních nových aranžích pro sólové housle a komorní orchestr. 

V programu zazní výběr:

Johann Pachelbel  – Kánon D dur,

Arcangelo Corelli – Concerto grosso č. 8 g moll op. 6 Vánoční,

Georg Friedrich Händel  – Eternal source of light divine HWV 74,

Pásli ovce Valaši (arr. Lukáš Sommer) – česká koleda,

Franz Xaver Gruber – Tichá noc (arr. Jon Cohen, Geoff Lawson, Pavel Šporcl) – německá koleda,

Wexford Carol (arr. Geoff Lawson, Jon Cohen, Pavel Šporcl) -irská koleda,

Pavel Šporcl – Alla Trepack pro dvoje housle (inspirováno hudbou P. I. Čajkovského),

Pavel Šporcl – Modlitba,

James Pierpont – Rolničky (arr. Jon Cohen, Geoff Lawson, Pavel Šporcl),

Johann Sebastian Bach – Poselství  (Invention, český text Šárka Krejčí),

Johann Sebastian Bach – Pár (Siciliano, český text Šárka Krejčí),

Johann Sebastian Bach – Ave Maria (český text Pavel Vrba)

 

Pavel Šporcl – housle

Houslový virtuos světového renomé, přímý pokračovatel slavné tradice české houslové školy reprezentované Otakarem Ševčíkem, Jaroslavem Kocianem či Václavem Snítilem. Díky svému umění i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších světových pódiích u posluchačů všech generací.

Barbora Kodetová - zpěv

„Bára Kodetová pochází z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová. Za svou kariéru účinkovala v mnoha prestižních pražských divadlech (Činoherní klub, Viola, Studio DVA, Spolek Kašpar, Řeznická a další). Pět let byla členkou Národního divadla v Praze. Momentálně účinkuje v Divadle Bez zábradlí a v Divadle Na Jezerce.

 

Koncert je součástí velkého předplatitelského balíčku na celou sezonu 24/25, tedy od září 2024 do června 2025. Předplatitelský cyklus obsahuje šest koncertů a jeden koncertní zážitek od nás dostanete jako dárek zdarma.


Sdružené události

Franciszek Humel
+420 721 866 059
franciszek@trisia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA