Šakalí léta

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

23. 3. 2022 v 19.00 hodin

KDE

Divadelní sál

E-SHOP Těšínského divadla

Tenkrát bylo všechno jasný. Kráčelo se kupředu a hledělo vzhůru, tam, kde za nás za všechny šťastně kroužila mezi hvězdami Lajka. Ale naší partě to nějak nedošlo. Čuměli jsme tak akorát do popelnic za hotelem Internacional, hledali v nich poklady (zahraniční odpad) a byli schopný leda tak akce na úrovni Pan Čáp ztratil čepičku… Nemělo to šťávu.

Muzikál Šakalí léta zachycuje zcela osobitým způsobem život mladých lidí na sklonku padesátých let. Do tehdejší pražské všednodennosti přichází Bejby, „chuligán odjinud“. Je barevný, svěží, svérázný a osobitý a vnáší rytmus rock-and-rollu do pevně zakotveného maloměstského života.

Příběh o dospívání a konfrontaci s autoritou, příběh o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o fantazii, příběh o životě lidí v tehdejší době, o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti. 

Námětem pro známé filmové zpracování Jana Hřebejka a Petra Jarchovského (1993) se stala stejnojmenná povídka Petra Šabacha z knihy Jak potopit Austrálii. A stejně jako ve filmu nebudou ani v našem nastudování chybět písně Ivana Hlase, z nichž se některé staly hity, např. Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena

 

Už se těšíme na vaše úsměvy! Nyní už bez roušek :-)

 

Těšínské divadlo Český Těšín, p.o.
Petr Šabach, Ivan Hlas, Petr Jarchovský, Jan Hřebejk, Miroslav Hanuš
Těšínské divadlo, česká scéna
https://www.tdivadlo.cz/ceska-scena
Tomasz Władysław Przybyla, Denis Kuboň, Bára Vidomská, Zdeněk Klusák, Tomáš Hába, Jolana Ferencová, Petr Sutorý, Lenka Waclawiecová, Jiří Krupica, Ondřej Frydrych, David Depta, Vítězslav Kryške, Miloslav Čížek, Šárka Hrabalová, Miroslav Liška, Adéla Krulikovská, Petra Sklářová, Dominik Grácz a další
Peter Gábor
Klára Kufová
+420 721 353 479
akce@trisia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahrajte mi Basquiata

7. 7. 2022 v 14.30 hodin

Ademenato

18. 8. 2022 v 16.00 hodin

Čtyři dohody

5. 9. 2022 v 19.00 hodin

Špinarka

8. 9. 2022 v 19.00 hodin

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA