TKLko: Kouzelník Eňo Ňuňo ~ Ametyst ~ Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet ~ Jazz Jam Session
Třinecké kulturní léto

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

31. 7. 2024 v 17.00 hodin

KDE

náměstí Svobody

Tradiční letní festival v Třinci opět oživí podvečery v centru města, tentokrát to budou pravidelně ty středeční!

Loutky Bez Hranic: Kouzelník Eňo Ňuňo

Hlavní hrdina pohádky je trochu nemotorný, trochu nešikovný a trochu legrační, ale vždy se mu, možná omylem, podaří něco vykouzlit. Možná něco, co ani sám nechtěl… Humorný kabaretní kousek pro malé i velké diváky

Nezávislé profesionální divadelní uskupení, které začalo své loutkové dobrodružné výpravy už za studií na DAMU-KALD (Katedra alternativního a loutkového divadla na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze). Odstartovalo to roku 2001 Mexikem a pokračuje to dodnes všude možně (Praha, Chrudim, Aš, Plzeň, Svitavy, Slovensko, Německo, Polsko, Dánsko, Kuba, USA).

 

Ametyst

Nová alternativní skupina, kde své síly spojili členové Nejhodnějších Medvídků s Ventolinem. Poezie Markéty Levínské a hudba inspirovaná elektro avantgardou, disco a krautrockem. Nejdřív to byli Pekelní Satani, pak Flood of Laser, v současnosti známí jako Ametyst.

 

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet

Tyto dva oceňované muzikanty spojilo do jednoho projektu studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze i regulérní kapela. Kvarteto vydalo na jaře tohoto roku své druhé album Our Stories u labelu Animal Music. A jak píše přední hudební žurnalista Tomáš S. Polívka: “Na příběhy Alfa Carlssona a Jiřího Kotači se vyplatilo čekat." V jejich hudbě se mísí vše, co mají rádi, tedy vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou R'n'B, hip hopu, popu a rocku. To vše, podbarveno živou elektronikou, vytváří unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost a silné melodie. Alf Carlsson komponoval hudbu pro Nobelovu cenu míru a Jiří Kotača je nominovaným umělcem na Cenu Anděl a držitelem ceny Česká jazzová sklizeň 2020. Kapelnické duo doplnili nejžádanější slovenští jazzmani mladé generace - Peter Korman na kontrabas/baskytaru a Kristián Kuruc na bicí nástroje. Samotní kapelnící patří mezi oceňované hudebníky mladé generace ve svých zemích. Kapela odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Bulharsku, Rakousku, Itálii, Německu, Slovensku a České republice. 

Složení:

Alf Carlsson - kytara

Jiří Kotača - trumpeta/křídlovka

Peter Korman - kontrabas/baskytara

Kristián Kuruc - bicí nástroje

 

Jazz Jam Session

Jamová session regionálních umělců jako je Pavel Pilch, Štěpán Gažík, Radek Morcinek, Filip Macura, Zbigniew Kaleta, Przemyslaw Orszulik a jiní.


Sdružené události

Třinecké kulturní léto 2024

Letní prázdniny 2024

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Třinecké farmářské trhy

19. 7. 2024 v 8.00 hodin

Třinecké farmářské trhy

2. 8. 2024 v 8.00 hodin

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA