TKLko: Z tajného deníčku Smolíčka Pé ~ Ta Hakuna ~ Midi lidi
Třinecké kuturní léto

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

28. 8. 2024 v 17.00 hodin

KDE

náměstí Svobody

Tradiční letní festival v Třinci opět oživí podvečery v centru města, tentokrát to budou pravidelně ty středeční!

DAMÚZA: Z tajného deníku Smolíčka Pé

Pohádka s loutkami a živou hudbou pro malé diváky. Svět je jako gramofonová deska a otázkou je, do jaké dráhy se jehla zarazí. Když k Jeskyňkám, tak jste Smolíček… Však to znáte, poslouchat rodiče je někdy těžké, zvlášť když je táta jelen. Ke všemu trochu staromódní, který neumí připravit pořádnou oslavu s tancem a dortem. Koho by bavilo být na své narozeniny sám? A Jeskyňky jsou tak dobré tanečnice, ach…

Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999, kdy ho založili tehdejší studenti Katedry produkce DAMU za účelem propagace studentské tvorby.V současné době se pod značkou DAMÚZA skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky a ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. V naší tvorbě se zaměřujeme na autorské inscenace, především na loutkové, výtvarné a objektové divadlo pro děti i dospělé.

 

Ta Hakuna

Soulová kapela z beskydských končin. V aktuální sestavě fungují přibližně tři roky a za tu dobu se jim podařilo hned několik  úspěchů: Vyhráli festival Start up, byli odbornou porotou  vybráni na multižánrový festival Odpich v Ostravě a taky si  zahráli koncert v Českém rozhlase v pořadu Harenda live. V Lednu 2023 kapela vydává své debutové album Tangled Connection,  které bylo nahráno v pražském studiu 3bees. Desku mixoval a  produkčně se na ni podílel Tomáš Neuwerth, který ji také pokřtil v  novojičínském klubu Galerka. Ve stejném  měsíci kapela vypouští do světa svůj první videoklip ke skladbě Golden Ray z alba Tangled Connection.

 

Midi Lidi

Česká electro undergroundová hudební skupina, jež je pozoruhodná zvláště svými pro tento žánr nezvyklými českými texty skladeb. Stabilní sestava kapely je Petr Marek, Prokop Holoubek a Tomáš Kelar. Na koncertech je někdy doplňují po jedné nebo společně Markéta Lisá a Magdalena Hrubá.

 


Sdružené události

Třinecké kulturní léto 2024

Letní prázdniny 2024

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Třinecké farmářské trhy

19. 7. 2024 v 8.00 hodin

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA